قفسه بندی فلزی | قفسه بندی انباری | شلف سازان | قفسه بندی فلزی درایوین راک

قفسه بندی فلزی درایوین راک

 سیستم قفسه بندی فلزی درایوین راک (Drive in Racking System) یک نوع قفسه بندی فلزی انباری با حجم بالا است که با کاهش راهروهای تردد لیفتراک ، فضا و ارتفاع موجود در انبار را به حداکثر می رساند.پیاده سازی این نوع قفسه بندی فلزی ساده بوده و از کارایی بالایی برخوردار میباشد.قفسه بندی درایوین راک طوری طراحی و پیاده سازی میوشد که فقط یک راهرو برای دسترسی به کالاهای هر ردیف وجود دارد ، به عبارتی کالا ها در همان راهرویی که لیفتراک باید در آن جهت بارگذاری و تخلیه بار حرکت کند قرار میگیرند. بدین شکل به جهت اینکه کالاها یکی پی از دیگری از انتهای راهرو بارگذاری میشود هنگام تخلیه بار اولین باری که خارج میگردد آخرین باری است که در قفسه قرار گرفته است.هنگامی که شما به انبار کردن محصولات همنوع با تعداد زیاد نیاز دارید ، این نوع  سیستم قفسه بندی راک صنعتی بسیار بهینه و کاربردی میباشد.

عنوان دسته بندی: قفسه بندی فلزی انباری
 
سیستم قفسه بندی فلزی دراوین راک بهترین راه حل برای ذخیره سازی محصولات همگن با تعداد بالا میباشد.در این نوع سیستم قفسه بندی فلزی ، از راهروهای موازی تشکیل شده است ، در همین راهرو ها لیفتراک جهت بارگیری یا تخلیه بار حرکت خواهد کرد. لیفتراک میتواند بارها را در ارتفاع های مختلف قفسه و بر روی ریل های نگهدارنده طرفین قرار دهد و استفاده حد اکثری از ارتفاع انبار را فراهم آورد.
 دو نوع سیستم رایج قفسه بندی فلزی درایوین راک وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد:
 
Last in first out-LIFO : آخرین باروارد شده ، اولین بار قابل خروج میباشد
 این نوع پیاده سازی قفسه راک رایج ترین نوع سیستم قفسه بندی فلزی درایوین راک میباشد و فقط به یک راهرو دسترسی واحد برای لیفتراک نیاز دارد. این نوع پیاده سازی قفسه راک از روش LIFO استفاده می کند ، بنابراین آخرین بار وارد شده آخرین باری است که امکان خروج دارد. این نوع سیستم قفسه بندی درایوین راک برای بارهای فاسد نشدنی که ورود و خروج زیادی ندارند بسیار مناسب است.
 
 First In First Out-FIFO: اولین بار وارد شده اولین باری است که خارج میوشد
 این  نوع سیستم قفسه بندی راک صنعتی به دو محل دسترسی به بار نیاز دارد ، به عبارتی هر دو طرف راهرو باید باز باشد تا لیفتراک بتواند از هر دو سمت سازه به کالاها دسترسی داشته باشد.  از آنجا که امکان دسترسی به کالا  در این نوع قفسه بندی راک صنعتی درایون ، از هردو طرف جلو و عقب فراهم میباشد ، یک سیستم رک بندی مناسب جهت محصولات با گردش بالا میباشد.
 
مزایا و ویژگی های مهم سیستم قفسه بندی درایوین راک (Drive in Racking ):
   - بهینه سازی بالای 80٪ فضا انبار
    - هزینه تعمیر و نگهداری کم و هزینه کم مونتاژ ، این سیستم قفسه بندی فلزی را به یکی از مقرون به صرفه ترین سیستم های قفسه بندی انباری تبدیل کرده است.
    - ساختار سازگار با سایر سیستم های  ذخیره سازی کالا
    - مدیریت لجستیک را با کنترل کامل موجودی ها و همچنین میزان ترافیک و خدمات ، به طور واضح تنظیم می کند.
    - ایده آل برای ذخیره بارهای کم چرخش از یک نوع.
    - استفاده حداکثری  از کف و ارتفاع ذخیره سازی انبار
    - پیاده سازی ساده و سریع
    - امکان تردد آسان لیفتراک جهت بارگذاری و بارگیری کالاها فراهم است
    - دارای لوازم جانبی مختلف برای افزایش ایمنی.
 
     از قفسه بندی انباری درایوین راک در چه نوع انبار هایی بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد :
  • انبارهایی که لازم است بهینه سازی حداکثری فضای ذخیره سازی در آن دیده شود.
  • انبارهایی که نیاز به ذخیره محصولات همگن با تعداد زیاد ازیک نوع و با گردش پایین دارند
  • انبارهایی برای کالاهای غیر فاسدشدنی که مدت زمان انبار کالاها در آن اهمیت ندارد، مانند سیستم Drive in racking (با پیاده سازی LIFO).
  • انبارهای محصولات فاسدشدنی همانند سیستم Drive racking (مدیریت FIFO).
  • انبارهایی که دسترسی مستقیم به کالاها مورد نیاز نیست
  • انبارهایی با سردخانه یا اتاق انجماد ، به دلیل نیاز به تراکم و بهینه سازی فضا برای توزیع صحیح دما و صرفه جویی در هزینه.
لیست قیمت قفسه فلزی درایوین راک بهمن ماه 1402:

 

 

جهت استعلام قیمت به روز و سفارش قفسه فلزی درایوین راک با کارشناس شلف سازان تماس حاصل فرمایید.سفارش از طریق واتساپ